Czech English German
 
 HOME    LOGIN    SPECIALS    WHAT'S NEW?    ABOUT US    CATALOG    DOWNLOADS    CONTACT US   
     
REGULACE.ORG
 Our services
 Downloads
 References
 Pictures gallery
 History
 Terms & Conditions
Products
LangMan for Delphi (6)
Software (2)
Articles
New Articles
All Articles
- Interesting
- LangMan for Delphi
- Laser projector
- Students' years
Search
 
Use keywords to find the product you are looking for.
Advanced Search
Pomáháme předčasně narozeným dětem Author: Ing. Tomáš Halabala
 
box_bg_l.gif.

Na základě vlastní zkušenosti s předčasně narozeným miminkem, které bylo ihned po narození umístěno do inkubátoru a tedy bylo dočasně (v tomto případě na celých 6 týdnů) odříznuto od vlastních rodičů vzniklo následující zařízení. Asi každého rodiče v takovém případě velmi mrzí, že jeho miminko po narození přichází téměř o veškerý drahocenný kontakt se svými rodiči. Převážně s vlastní matkou, ke které se po narození potřebuje přitulit, aby se uklidnilo tím, že opět slyší natolik známý zvuk - tlukot matčina srdce. Je známo, že jakékoli komplikace při porodu a jakékoli následné abnormality, se podepisují na psychickém stavu dítěte a vznikají různá traumata, která si potom takové dítě nese z nemocnice ssebou do života.

Jakmile se taková událost přihodí miminku, které je vám nějak blízské, začnete se snažit mu pomoci jak jen to jde a jak jen umíte. Přesně to je náš případ. Zamysleli jsme se nad tím co umíme a jak bychom mohli tomuto dítěti pomoci a myšlenka byla na světě. Takže jsme vyvinuli zařízení, které dopřeje miminku v inkubátoru slyšet dostatečně často a kdykoli to potřebuje hlas svých rodičů.

 

Mluvítka Vilík Mluvítko Vilík

 

Mluvítko Vilík funguje jako hlasový záznamník s jednoduchým ovládáním a s možností snadné údržby a dezinfekce pro použití v inkubátoru. Je známo, že okolo 20. týdne vývoje plodu začíná fungovat sluch a miminko v děloze začíná vnímat zvuky. Postupně tedy také začíná poznávat hlasy svých rodičů, které slýchá nejčastěji. Tedy téměř každé předčasně narozené dítě poznává hlas svých nejbližších a nabízí se jej použít jako přirozené uklidňovadlo obzvláště v době nepřítomnosti vlastních rodičů, což je vzhledem k velmi omezeným návštěvám na jednotce intenzivní péče naprostá většina času. Na základě zpětné vazby od pracovníků nemocnice, kterým byl svěřen prototyp námi vyvinutého mluvítka, se ukázalo, že to funguje a že mluvítko opravdu dokáže přispět ke zklidnění a k lepší náladě miminka a tedy zlepšit jeho psychický stav.

 

Vilík

 

Aby mohl náš nápad pomáhat i dalším dětem v inkubátorech, vyrobili jsme mluvítek více a tyto mluvítka v hodnotě 10 000 Kč jsme dnes darovali na jednotku intenzivní a resuscitační péče Krajské nemocnice T.Bati ve Zlíně.

Přejeme všem dětem hlavně hodně zdraví (i toho duševního)!

This article was published on Tuesday 10 July, 2012.
box_bg_r.gif.
Current Reviews: 0 Write Review
Tell a friend
Tell a friend about this article:  
Shopping cart more
0 items
My account
Your Email Address
Your Password
Currencies
Advertising
Torry's Delphi Pages
     
 HOME    LOGIN    SPECIALS    WHAT'S NEW?    ABOUT US    CATALOG    DOWNLOADS    CONTACT US   
     
Copyright © 2008-2024 Tomáš Halabala - REGULACE.ORG